AMD to skrót od Advanced Micro Devices. AMD to firma zajmująca się półprzewodnikami, która projektuje i sprzedaje procesory komputerowe, procesory graficzne (GPU) i powiązane technologie. Produkty te są używane w komputerach osobistych, serwerach, stacjach roboczych i szerokiej gamie urządzeń komputerowych. Obecnie dominują one rynek ze względu na postęp technologiczny, jaki udało uzyskać się firmie w ostatnich latach. Jakie są różnice pomiędzy starymi i nowymi jednostkami?
Jak wybrać odpowiedni procesor AMD dla swojej firmy?
AMD jest jednym z wiodących producentów kart graficznych, procesorów i innego sprzętu technologicznego. Procesory AMD są wysoko oceniane jako jedne z najlepszych wśród konsumentów ze względu na ich stosunkowo niski koszt.
Stały się bardziej popularne w ostatnich latach ze względu na ich niski koszt i wysoką wydajność. Zawsze były tańsze ze względu na konkurencję dla Intela, jednak dziś wykorzystują tę przewagę na swoją korzyść oferując lepsze jednostki w niższych cenach. AMD jest powszechnie używane przez graczy, co czyni te procesory jednymi z najbardziej poszukiwanych systemów w branży gier komputerowych.
AMD (zobacz więcej) oferuje szeroką gamę procesorów, które można kupić różnych przedziałach cenowych i z różnymi funkcjami. Proces wyboru procesora dla swojej firmy jest prosty. Przed dokonaniem zakupu powinieneś wiedzieć, jakiej wydajności potrzebujesz lub jakie problemy chcesz rozwiązać, a także jaki masz budżet na zakup jednostki. Możliwości jest wiele i zaczynają się już od kilkuset złotych, a kończą na rozwiązaniach za kilka tysięcy.
Jakie są główne różnice między nowymi, a starymi procesorami AMD?
Główne różnice między starymi i nowymi procesorami AMD polegają na wprowadzeniu zupełnie nowej architektury Zen. Zupełnie nowa architektura zoptymalizowana jest pod kątem obliczeń o wysokiej złożoności. Oferuje ona wyższą częstotliwość taktowania i lepszą wydajność energetyczną. Nowe procesory zostały już zaprezentowany w wielu benchmarkach gier i rozwiązaniach dla przedsiębiorstw. Najlepsze jednostki są wyposażone w 8-rdzeniową konstrukcję, która może osiągnąć częstotliwość do 4,8 GHz.