Opublikowano

Zalety i wady iPhone 12 pro- czy warto kupić?

iphone 12 pro

IPhone 12 pro już oficjalnie jest dostępny w naszym kraju. Jak wiadomo, każdy model smartfona, z popularnym symbolem nadgryzionego jabłka, cieszy się w naszym kraju niezwykłą popularnością. Modele te nie tylko cieszą się świetnym designem- który jest coraz lepszy z każdą kolejną edycją, ale również stale zwiększa się ich funkcjonalność i możliwości. Czy zatem warto kupić iPhone 12 pro? Oto jego największe zalety, a także wady.

Zalety iPhone 12 pro

IPhone 12 pro to bez wątpienia jeden, z najlepszych modeli pod względem designu. Do wyboru mamy 4 wersje kolorystyczne, do których zaliczamy:

  • Pacific blue
  • Silver
  • Gold
  • Graphite

Co więcej podstawowa wersja iPhone 12 pro ma aż 128 GB pamięci. Dla bardziej wymagających użytkowników, poleca się modele z pamięcią 256 GB lub- co nie było oczywistością w poprzednich modelach- 512 GB. Podobnie jak inne wersje, dostajemy procesor Apple A14 Bionik i aż 6 GB pamięci RAM. Bateria oczywiście jest litowo-jonowa o pojemności 387 mAh i obsługuje funkcję szybkiego ładowania. Ekran zaś charakteryzuje się wyświetlaczem OLED o przekątnej 6,1 cala, co gwarantuje świetne odwzorowanie kolorów oraz wysoki kontrast czerni i bieli,  a także pokryty jest Ceramic Shield- dzięki temu rozwiązaniu, smartfon jest o wiele bardziej odporny na upadki i zarysowania. IPhone 12 pro jest niezwykle cienki, jego grubość to jedynie 7,4 mm, a waga to 187 gramów. Łatwo więc będzie utrzymać go w dłoni, a także zmieścić do kieszeni. W modelu zastosowana również głośniki stereo, dzięki czemu jakość odtwarzanego dźwięku jest niezwykle wysoka. Dla miłośników robienia zdjęci, iPhone 12 pro został wyposażony w 4-krotny zoom optyczny i 10-krotny zoom cyfrowy. Dodatkowo ultraszerokokątny obiekty, pozwoli wykonywać zdjęcia grupowe i zdjęcia krajobrazu o kącie widzenia 120 stopni. Największe wrażenie robi jednak udoskonalony tryb nocny, który pozwoli nocą uchwycić tyle samo detali, ile dostrzega ludzkie oko.

IPhone 12 pro i jego wady

iphone 12 pro

Jak każdy smartfon iPhone 12 pro ma także swoje wady. Jednak już na samym wstępie można śmiało powiedzieć, że jest ich o wiele mniej niż zalet. Nie da się ukryć, że nie stworzono jeszcze na świecie doskonałego smartfona, o którym śmiało można powiedzieć, że jest idealny. IPhone 12 pro jest jednak na dobrej drodze szczególnie pod względem zastosowanych w nim podzespołów. Do największych wad możemy zaliczyć dość mocno wystające aparaty. Zwykłe gumowe etui nie będzie wstanie ich odpowiednio zabezpieczyć, a wiadomo, że nawet najmniejsza rysa może drastycznie wpłynąć na jakość wykonywanych zdjęć. Jako mankament można również wskazać parametr, odnoszący się do odświeżania ekranu- wynosi on jedynie 60 Hz. Można powiedzieć jednak, że dla niektórych użytkowników będzie to całkowicie wystarczające i nie wpłynie znacznie na pogorszenie się jakości korzystania z iPhone 12 pro.  W tym modelu, Apple postanowiło zastosować skaner LiDAR, który miał jak najlepiej przedstawić i uchwycić fotografowaną postać. Niestety, znajdzie on zastosowanie jedynie przy fotografii portretowej.