Opublikowano

Apple watch ultra – dlaczego warto rozważyć ten dodatek do telefonu?

apple watch ultra

Apple Watch to jeden z najpopularniejszych smartwatchy na rynku, a teraz jego nowa wersja jest jeszcze lepsza: Apple Watch Ultra. Ten ulepszony model oferuje zupełnie nowe funkcje, dzięki którym korzystanie z zegarka jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W tym artykule szczegółowo przeanalizujemy te udoskonalenia, by dać Ci wyobrażenie o tym, co czyni ten zegarek tak wyjątkowym.

Jakie funkcje i zalety ma Apple Watch Ultra?

Apple Watch Ultra to najnowszy z linii urządzeń noszonych przez giganta technologicznego. Został zaprojektowany jako urządzenie typu „all in one”, co znaczy, że może robić praktycznie wszystko. A dokładniej ta technologia pozwala:

– śledzić Twoje zdrowie i kondycję;
– służyć jako centrum komunikacyjne dla połączeń i wiadomości tekstowych;
– utrzymywać Cię w kontakcie z powiadomieniami z aplikacji takich jak Twitter czy Facebook, więc nie przegapisz tego, co dzieje się wokół Ciebie – nawet wtedy, gdy nie jest Ci wygodnie wyciągnąć telefonu;
– odtwarzać muzykę przez wbudowane głośniki lub słuchawki;
– robić zdjęcia za pomocą wbudowanego aparatu;
– dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą technologii NFC (Apple Pay);
– bezpiecznie przechowywać dane, takie jak kontakty czy kalendarze, w usłudze iCloud Drive;
– zdalnie sterować produktami inteligentnego domu dzięki integracji z HomeKit.

Jedną z największych zalet tego zegarka jest czas pracy na baterii: do 18 godzin na jednym ładowaniu, co czyni go jednym z najdłużej działających modeli dostępnych obecnie na rynku. Oznacza to, że nie zabraknie Ci energii podczas dłuższych dni w pracy lub podczas pokonywania dodatkowych kilometrów na świeżym powietrzu.

Wyświetlacz OLED Retina zapewnia wyraźny obraz zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, a dzięki technologii Force Touch – funkcji dostępnej tylko w wybranych zegarkach premium dostępnych online – oferuje lepszą widoczność bez utraty jakości rozdzielczości.

Ponadto użytkownicy mają dostęp do cotygodniowych podsumowań aktywności wraz z innymi informacjami na temat ich codziennych nawyków, takich jak wzorce snu itp.

Jak Apple Watch Ultra wypada na tle innych smartwatchy?

Edycja ultra zawiera więcej możliwości śledzenia stanu zdrowia niż inne urządzenia dzięki wbudowanemu monitorowi EKG i systemowi wykrywania upadków, które pozwalają śledzić Twoje parametry życiowe przez cały dzień.

Wyposażono go również w funkcję śledzenia GPS, która umożliwia uprawianie aktywności na świeżym powietrzu, takich jak bieganie czy jazda na rowerze, oraz w aplikacje do śledzenia kondycji, takie jak Workout+, która pomaga użytkownikom szybciej osiągać cele dzięki spersonalizowanym wskazówkom opartym na danych zebranych podczas treningu.

Dzięki integracji z produktami HomeKit, Apple Watch Ultra może być używany jako pilot do innych urządzeń, umożliwiając jednocześnie szybki dostęp do powiadomień, gdy tylko się pojawią, dzięki haptycznemu sprzężeniu zwrotnemu wysyłanemu bezpośrednio na nadgarstek.

Ponadto, w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych modeli, ten model oferuje więcej pamięci, dzięki czemu użytkownicy mają do dyspozycji mnóstwo miejsca, gdy potrzebują aplikacji do pobrania na swój zegarek, nie martwiąc się o problemy z ograniczoną ilością miejsca, co zwykle dzieje się w mniejszych urządzeniach dostępnych na półkach sklepowych.