Opublikowano

Co nowego można spodziewać się w nowym iPhone 15?

iPhone 15

Nowy iPhone 15 został zaprezentowany przez Apple 12 września. Jak zwykle Apple zaprezentowało wszystkie cztery wersje nowego iPhone’a. Są to: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max. Podwyżka cen dotyczy jedynie wersji Pro i Pro Max. W oficjalnej sprzedaży urządzenia są dostępne od 22 września.

iPhone 15

Nowy smartfon od amerykańskiego potentata

Jeszcze przed premierą urządzeń wiadomo było, że tańsze iPhone 15 i iPhone 15 Plus będą miały ulepszone aparaty, w tym 48-megapikselowy obiektyw. To duża zmiana, gdyż poprzednia generacja iPhone’a 14 (wersja bazowa i iPhone 14 Plus) posiadała dwa obiektywy: główny i szerokokątny (oba 12 Mpx). Aparat z głównym obiektywem o rozdzielczości 48 Mpx zarezerwowany był dotychczas dla wersji Pro i Pro Max. Tym razem droższe wersje, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, posiadają aparaty z obiektywami peryskopowymi, które pozwalają robić zdjęcia z bliska bez utraty jakości. Nowe wersje iPhone’a 15 Pro i Pro Max mają również szybsze procesory i mają mniejsze o 35 proc. zużycie energii.

Kolejne zmiany

Najbardziej znaczącą zmianą okazuje się być długo zapowiadane i podyktowane przepisami prawnymi – zastąpienie portu Lightning portem USB-C stosowanym w większości smartfonów. Nie jest to jednak kwestia dobrej woli ze strony Apple, a raczej wynika z wdrożenia unijnego prawa, które stanowi, że do końca 2024 roku wszystkie smartfony sprzedawane w Unii Europejskiej muszą posiadać port USB-C.

Zmianą nie do końca pozytywną może być to, że w nowym iPhone 15 zrezygnowano z przycisku umożliwiającego wyciszenie telefonu za pomocą jednego ruchu.