Opublikowano

Czy warto kupić tablet poleasingowy?

tablet poleasingowy

Leasing to umowa, w której jedna ze stron przekazuje drugiej prawo do korzystania z określonego sprzętu na ustalony czas. Przez ten okres strona używająca urządzeń zobowiązana jest do opłacania niewielkich rat. W leasing brane są samochody, lokale, urządzenia biurowe, komputery bądź tablety. Co jednak dzieje się ze sprzętami, których okres leasingu już minął? Czy tablet po leasingu ma szansę trafić do nowego właściciela? O tym poniżej.

Co oznacza, że sprzęt jest poleasingowy?

Mniejsze i większe przedsiębiorstwa starają się nadążać za wszelkimi nowościami technologicznymi. Co za tym idzie, bardzo często wymieniają sprzęt elektroniczny. Dlatego bardzo dobrą opcją jest dla nich leasing. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą korzystać z określonych urządzeń przez pewien czas, a następnie mają możliwość oddania komputera czy tabletu do firmy, która udziela finansowania. Jednak, aby przedsiębiorstwo finansujące nie było stratne, to po zwrocie sprzętu zwyczajnie go sprzedaje.

Korzyści płynące z kupowania sprzętu poleasingowych:

  • Cena.
  • Dobra jakość
  • Jedna z nowszych technologii.
  • większość firm oferuje własną gwarancję.

Wiele osób jednak nie wierzy, że tanie tablety bądź komputery mogą posłużyć jeszcze przez kilka dobrych lat, w pełni spełniając swoją funkcję.

Czy kupowanie tabletów poleasingowych jest dobrym wyborem?

Przedsiębiorstwo, które otrzymuje swoje urządzenia po wygaśnięciu leasingu, dokładnie sprawdza jego funkcjonalność. Zidentyfikowane zostaje to, czy dane urządzenie nie zostało uszkodzone pod względem estetycznym oraz, czy działa prawidłowo.
Tablet poleasingowy jest jednym z kilku przedmiotów, który wzbudza kontrowersje względem tego, czy warto kupować tego typu sprzęty.
Tablety, które zostały oddane w leasing były w większości przypadków wykorzystywane do pracy, najczęściej biurowej. W takiej sytuacji tablety poleasingowe nie były nadmiernie eksploatowane. Ponadto ich pamięć została zrestartowana do ustawień fabrycznych.
Ponadto tablety poleasingowe były użytkowane tylko przez osoby dorosłe, więc raczej nie uległy wcześniej poważnym awariom jak np. upadki.
Trzeba również zaznaczyć, że jeśli wcześniej były w leasingu to po zakupie tablety są tanie. Oczywiście patrząc pod względem nowego sprzętu.
Tablet poleasingowy to dobry wybór, chociażby podczas zakupu dla dziecka, który otrzymuje swój pierwszy sprzęt. Dzięki niemu może zapoznać się ze sprzętem i nie narażać rodzica na drogie zakupu.
Tani tablet sprawdzi się także dla osób, które będą używać go sporadycznie, bo częściej korzystają one z komputera bądź telefonu.
Nie można także zapominać, że większość firm sprzedających tablety poleasingowe daje gwarancje na sprawność sprzętu. Jeśli więc tablet ulegnie awarii, która nie powstała z winy użytkownika, to może on liczyć na naprawę, zwrot kosztów zakupu albo wymianę na nowy sprzęt.