Opublikowano

Jak wybrać tusz do drukarki?

HP Deskjet 2620 jest jednym z najpopularniejszych urządzeń wielofunkcyjnych na rynku. Zapewnia wysoką jakość w niewygórowanej cenie, dlatego też decyduje się na nią wiele osób, zarówno do użytku domowego, jak i w niedużych firmach.

HP DeskJet 2620 tusz – jak wybrać?

Na rynku dostępny jest szereg produktów tego typu – zarówno oryginalnych tuszów produkowanych pod marką HP, jak i zamienników. W przypadku tych drugich można naprawdę dużo oszczędzić, jednak należy zwrócić dużą uwagę, by zdecydować się na dobrej jakości produkt.

W tym celu można poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie lub poczytać dostępne w internecie opinie. Często także producenci zamiennych tuszy pokazują na swoich stronach internetowych, jak wygląda jakość druku czy kopiowania wykonanego z użyciem ich produktu. Duże znaczenie ma odpowiednie napigmentowanie, a także wydajność. Choć to dość rzadka sprawa, niektóre zamienniki są również dość trudne w montażu – dobrze jest zasięgnąć informacji również w tym temacie. Z reguły producent umieszcza na opakowaniu informację o tym, jak należy założyć tusz 2620 (drtusz.pl/tusze-do-hp-deskjet-2620-all-in-one-oryginalne-c-10222065032.html), co pozwoli ocenić, czy proces jest skomplikowany, czy nie.

Czy każdy tusz pasuje do każdej drukarki?

Ze względu na różną budowę pojemników, nie ma niestety żadnych modeli, które byłyby odpowiednie do każdego typu drukarki. Z tego względu, kupując zamiennik, należy zwrócić szczególną uwagę, czy jest on dopasowany do posiadanego modelu.

Kolorowe drukarki atramentowe wymagają aż dwóch rodzajów tuszu – czarnego oraz wielobarwnego. Dobra wiadomość dla osób, które nie planują tymczasowo korzystać z kolorowego druku: jeśli tusz akurat się skończył, a nie ma potrzeby wydrukowania niczego w innej tonacji niż czerń i biel – wystarczy zostawić stary pojemnik po tuszu wewnątrz urządzenia. W ten sposób wszelkie wydruki będą po prostu czarno-białe.