Opublikowano

Jaki pendrive dla urządzenia z IOS?

pendrive

Jeśli jesteś posiadaczem sprzętu spod znaku nadgryzionego jabłka, zapewne niejednokrotnie przekonałeś się o tym, że nie wszystkie akcesoria mogą współpracować z urządzeniami od Apple. Czasem podoba Ci się jakieś rozwiązanie, ale użycie go wydaje się niemożliwe. Do niedawna tak sprawa przedstawiała się w przypadku współpracy urządzeń z iOS z pamięcią zewnętrzną. Na szczęście sytuacja uległa już zmianie. Jakie urządzenia mamy do dyspozycji?

Pendrive 

Na rynku od prawie pięciu lat możemy znaleźć pendrive współpracujące z urządzeniami z iOS (https://www.sferis.pl/pendrive-1984). Choć współpraca nie przebiega tak płynnie i bezproblemowo, jak moglibyśmy marzyć (nie jest to na zasadzie On The Go jak w przypadku wielu urządzeń z Androidem), to po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania jest to możliwe i nawet w miarę wygodne. Do czego można zastosować taki pendrive? Jako rozszerzoną pamięć, szczególnie jeśli mamy wariant telefonu bądź tabletu z małą ilością pamięci wbudowanej, której jak wiemy, nie można rozbudować. Możemy wtedy w dosyć łatwy sposób zgrywać zdjęcia, nagrania i filmy na pendrive i przechowywać je tam, zamiast w pamięci telefonu. Warto wspomnieć, że dostępne są wersje 128, 256, a nawet 512 GB, więc miejsca na nasze pliki z pewnością nam nie zabraknie. Innym zastosowaniem jest możliwość szybszego i łatwiejszego przenoszenia plików z urządzenia na urządzenie. Jeśli mamy dwa urządzenia z iOS to przesył plików jest relatywnie łatwy, można w tym celu wykorzystać np. Air Drop, jednak inaczej wygląda sytuacja, jeśli chcemy coś wysłać na urządzenie z Androidem lub zgrać na komputer. W tym pierwszym przypadku jest to niemożliwe, a w drugim wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania od Apple. Dzięki takiemu pendrive możemy skopiować dane swobodnie, bez ograniczeń.

Obudowa z dodatkową pamięcią

Jest to niejako rozwinięcie idei pendrive, ale w nieco bardziej kompaktowej formie. O ile pendrive nie da się używać z telefonem w sposób ciągły, o tyle specjalny pokrowiec z wbudowaną pamięcią nam na to pozwala. Jest to najtańsza opcja, by trwale zwiększyć ilość posiadanego miejsca w naszym iUrządzeniu.