Opublikowano

Kamery zewnętrzne – szansa na bezpieczny dom

Im większy dom, im piękniejsze jego otoczenie, tym większe ryzyko, że zainteresują się nim włamywacze. W jaki sposób można się chronić przed takim problemem? Na przykład za pomocą monitoringu.

Domowy monitoring: jakie kamery warto wybrać?

Domowy monitoring to większa szansa na zniechęcenie złodziei, którzy widząc odpowiedni sprzęt mogą zrezygnować z wkroczenia do konkretnego domu. To również szansa na to, że w razie kradzieży będzie można przekazać policji nagrania, dzięki którym szukanie przestępców stanie się łatwiejsze. By domowy monitoring spełnił swe zadania, trzeba jednak zadbać o odpowiedni zestaw kamer wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Jak wybrać kamery zewnętrzne?

Kamery umieszczone we wnętrzu domu są ważne, jednak większość osób koncentruje się na kamerach zewnętrznych. Nic w tym dziwnego. To one mogą sprawdzić się w roli straszaka, to one pozwalają kontrolować to, co dzieje się wokół domu oraz na terenie posesji. Kamery zewnętrzne muszą się też wykazać większą odpornością, gdyż są one narażone na kontakt z niskimi temperaturami, wiatrem oraz wilgocią. Przy wyborze takiej kamery warto zwrócić też uwagę na to, czy posiada ona system pozwalający na pracę w trybie nocnym oraz czy powiadamia ona o wykrytym ruchu. Kamery przeznaczone do monitorowania najbliższego otoczenia domu mogą też posiadać takie rozwiązania jak detekcja ruchu oraz możliwość przesyłania obrazu z kamery na wybrane urządzenie. Takie cechy sprawiają, iż kamera może stać się skutecznym narzędziem w walce ze złodziejami oraz ważnym elementem zabezpieczenia każdego domu.