Opublikowano

Monitoring domowy i przemysłowy, czyli jaki należy zakupić dysk twardy do monitoringu?

Dysk 8TB SATA III Western Digital Ultrastar

Każdy przedsiębiorca, który posiada biuro bądź halę produkcyjną, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zabezpieczenie majątku. Również właściciele prywatnych domów wiedzą, że monitoring to znakomity pomysł. W dzisiejszych czasach, obiektywnie rzecz biorąc, założenie monitoringu nie jest drogie, a może się przydać.

Ustawienie kamer

Przy montowaniu monitoringu zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ustawienie kamer. Porady eksperta będą bardzo cenne. Trzeba zadać sobie pytanie, co tak właściwie ma być monitorowane. Jeżeli kamery zakładają osoby, które zatrudniają nianię, trzeba założyć je w pomieszczeniu, w którym będzie ona spędzać najwięcej czasu z dzieckiem. Jeżeli kamery montowane są na przykład w sklepie, trzeba zastanowić się, gdzie i kiedy pracownicy oraz klienci mają najwięcej okazji do kradzieży.

Dyski do archiwizacji nagrań

Dysk twardy do monitoringu, taki: https://www.napad.pl/897-dyski-do-rejestratorow-nvr powinien posiadać dużą pojemność, tak, aby nagrania mogły pozostać na nim przez dłuższy czas. Właściciel posiadłości nie powinien odczuwać stresu, że musi już skasować nagrania, a chciałby jeszcze trzymać je na dysku. W razie potrzeby można oczywiście dokupić pamięć, ale lepiej od razu kupić dysk o większej pojemności.

Ochrona domu

Można chronić swój dom lub firmę na różne sposoby. Montaż systemu do monitoringu jest doskonałym pomysłem, jeśli tylko pójdzie w parze z zatrudnieniem firmy ochroniarskiej i innymi środkami ostrożności. Ludzie na wsi często uważają, że do ochrony domu wystarczy groźny pies, ale to absolutnie nie jest prawda. Warto zainwestować w ochronę na miarę XXI wieku i czuć się bezpiecznie we własnym domu.