Opublikowano

Najistotniejsze dane techniczne kamerki internetowej

kamera internetowa

W dobie ostatnich wydarzeń na świecie i przejściu wielu zawodów na pracę zdalną prawdziwą rewelacją stały się kamery internetowe. To własne one umożliwiły efektywną komunikację z innymi pracownikami czy też jak to miało miejsce w przypadku nauczania zdalnego z uczniami. Pomimo jednak tak dużej popularności kamerek w dalszym ciągu wiele osób nie wie, czym się one powinny charakteryzować.

Czym wyróżnia się kamerka wysokiej jakości?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wybierania kamery internetowej powinno być to, jakiej jakości będzie rejestrowany przez nią obraz. Na jakie zatem parametry należy zwracać uwagę, gdy kupuje się taki sprzęt?

Żeby kamera internetowa rejestrowała wysokiej jakości obraz, przede wszystkim musi mieć dobrą rozdzielczość. Uznaje się, że absolutnym minimum jest w tym wypadku Full HD, lecz dla osiągnięcia możliwie najlepszych efektów zaleca się model 4K.

Co również bardzo ważne, powinno się zwracać uwagę także na to, jaka będzie ilość rejestrowanych przez kamerę klatek na sekundę. Aby osiągnąć podstawową płynność, wymagane jest oczywiście 30 klatek, lecz jeśli obraz ma być naprawdę wysokiej jakości, zalecana jest wersja nagrywająca 60 klatek na sekundę.

Czy mikrofon jest ważny?

Wiele osób uważa, że kupując kamerkę internetową, nie ma sensu zwracać uwagi na to, jakiej jakości będzie pochodzący z niej dźwięk. Co więcej, wiele osób w ogóle nie przykłada do tego żadnej uwagi. Jest to oczywiście błąd, ponieważ aby komunikacja przy pomocy tego urządzenia była kompletna, musi on również rejestrować wysokiej jakości dźwięk. Zaleca się więc, aby kupić urządzenia posiadające zintegrowany mikrofon, co umożliwi wygodne korzystanie z niego.

Sposób łączności

Na sam koniec warto się jeszcze zastanowić nad tym, w jaki sposób kamerki internetowe (https://www.emanta.pl/kamery-internetowe) mają się komunikować z komputerem. Oczywiście standardem jest połączenie przewodowe, lecz jeśli chce się ustawi.