Opublikowano

Przydatne wideorejestratory samochodowe

rejestrator samochodowy

Choć nowoczesne samochody osobowe to prawdziwe komputery, składające się z naprawdę olbrzymiej ilości elementów stworzonych tylko i wyłącznie po to, aby uprzyjemniać jazdę danym autem, to jednak w dalszym ciągu istnieją pewne akcesoria, które warto dokupić samodzielnie. Jakie są zatem szczególnie przydatne akcesoria samochodowe?

Akcesoria do smartfonów przydatne podczas jazdy autem

Zdecydowanie najczęściej kupowanymi akcesoriami samochodowymi są te, które poprawiają przyjemność i bezpieczeństwo korzystania z telefonu komórkowego. Dzięki jego możliwościom możliwe jest nie tylko słuchanie podczas jazdy muzyki z telefonu lub internetu, lecz także prowadzenie rozmów oraz oczywiście korzystanie z nawigacji. Żeby to wszystko jednak było możliwe, koniecznie trzeba mieć w aucie po pierwsze uchwyt na telefon, a pod drugie rozdzielacz do gniazdka zapalniczki, który umożliwi ładowanie telefonu.

Rejestrator samochodowy warty uwagi

rejestrator samochodowy

Innego typu równie popularnym dodatkiem do auta są rejestratory samochodowe (przykładowe modele znajdują się tutaj). Są to kamery, które umieszcza się w przednie szybie auta, które służą tylko i wyłącznie do tego, aby cały czas rejestrować przestrzeń przed samochodem. Służy to przede wszystkim zabezpieczeniu się na wypadek kolizji, aby udowodnić, czyja była wina danego zajścia.

Oprócz jednak tego taka kamera może nagrać agresję drogową, czy też nieprawidłowe, lub nieuprawione zatrzymanie przez policję. Dzięki rejestratorowi posiada się dowód zajścia, co pozwoli albo wyciągnąć konsekwencje względem agresorów, lub uchronić się przed wysokim mandatem.