Opublikowano

Sklep internetowy B2B

sklep internetowy b2b

Rewolucja cyfrowa nie ominęła także firm B2B. Sklep internetowy Business-to-Business to bardzo popularny obecnie model biznesowy. Z rozwiązania korzystają przede wszystkim hurtownicy, dystrybutorzy i producenci. Służy zarówno do sprzedaży towarów, jak i usług.

Czym właściwie jest sklep internetowy B2B?

Handel elektroniczny B2B polega na transakcjach pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami: producentem a hurtownikiem lub hurtownikiem a sprzedawcą detalicznym za pośrednictwem internetowego portalu sprzedaży. E-commerce B2B to bez wątpienia jeden z najszybciej rozwijających się modeli sprzedaży, także w Polsce. Ponieważ zamówienia są przetwarzane cyfrowo, proces zakupowy przebiega szybciej i sprawniej. Ten model umożliwia producentom dotarcie do szerszego grona odbiorców biznesowych. Zwiększona widoczność w Internecie i posiadanie własnej witryny e-commerce to także doskonały sposób na budowanie reputacji marki. Zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromną obecnie konkurencję w każdej praktycznie branży.

sklep internetowy b2b

Koszt założenia sklepu internetowego w modelu B2B

Jedną z popularnych platform do stworzenia stron www b2b jest Atomstore. Największym zaufaniem cieszą się niezmiennie platformy open-source, jak WooCommerce, Magento Commerce, PrestaShop. Tego rodzaju sklep internetowy wymaga jednak bardziej zaawansowanych rozwiązań, czy wiedzy technicznej, niż witryna e-commerce w modelu B2C. Mowa tu przede wszystkim o innym procesie zakupowym, niezbędnych zabezpieczeniach, czy mechanizmach płatności. Niezbędne są tu integracje logistyczne i z magazynami. To wszystko dodatkowo wpływa na koszt uruchomienia takiego biznesu. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.