Opublikowano

Szerokie zastosowanie kart magnetycznych

Jest pewien drobny przedmiot, który podbił większość aspektów życia nowoczesnych ludzi. Coś, bez czego nie wyobrażamy sobie funkcjonowania na co dzień… Coś wygodnego i niezwykle przydatnego, a dodatkowo bardzo niepozornego. Co to jest?

Praktyczny drobiazg

Tą rzeczą są karty magnetyczne. Są to specjalne karty z tworzywa sztucznego, w których nośnikiem danych jest pasek magnetyczny. Zaczęto używać je w 1972 r., obecnie – są wszędzie. Każdy posiada w swoim portfelu przynajmniej kilka sztuk. Karta magnetyczna jest wygodna. Mieści się w kieszeni, więc łatwo nosić ją przy sobie. Obecnie, stopniowo są wypierane przez karty wyposażone w chip lub karty zbliżeniowe.

Wszędobylska drobnostka

Kartami magnetycznymi jest większość kart płatniczych, identyfikacyjnych, czy nawet rabatowych. W tej formie mogą występować nawet klucze do pokoi hotelowych lub wejściówki na siłownię. Rozwiązanie to pozwala na szybką identyfikację gościa, co równocześnie wpływa dodatnio na jego komfort. Karty te są też bardziej wytrzymałe niż używane wcześniej rozwiązania w postaci laminowanych kart.
Obecnie, można kupić drukarki do kart magnetycznych. Są one kompaktowe i śmiało można trzymać je na biurku. Urządzenia te pozwalają na przygotowanie nowej karty w kilka minut. Co więcej, karty te mogą być całkowicie spersonalizowane – można na nich umieścić dowolne dane lub zdjęcie. Ceny tych urządzeń nie są zaporowe, więc można spodziewać się ich większego upowszechnienia.