Opublikowano

Telewizory 50-calowe

telewizory 50 cali

Całkiem niedawno, w czasie pandemii, okazało się, że podczas przymusowego lockdownu, to właśnie telewizor stał się ponownie najlepszym przyjacielem człowieka. Można było co prawda pomalować na nowo kuchnię lub łazienkę, albo poczytać dobrą książkę, ale pewnie większość z nas i tak skupiła się na oglądaniu seriali Netflixa czy choćby śledzeniu najnowszych informacji dotyczących covidu. Telewizor wrócił zdecydowanie do łask.

Zalety dużych telewizorów o rozdzielczości 50cali

Telewizory większych gabarytów są często wykorzystywane jako kino domowe lub monitory do gier komputerowych. Zwłaszcza te 50 – calowe, z uwagi na ich przekątną ekranu i rozdzielczość, pozwalającą uzyskać optymalną jakość odbioru i wyświetlać przejrzysty, wyrazisty obraz. Niemniej istotna jest wymierna przystępność cenowa takiego sprzętu.

Choć jeszcze do niedawna producenci traktowali telewizory 50 cali jako asortyment drugiego sortu, to jednak w ostatnich latach pojawiło się kilka naprawdę nowoczesnych modeli, które swoją funkcjonalnością oraz dodatkowymi udogodnieniami technicznymi, dorównują swym braciom z wyższej półki (sprawdź na eManta.pl).

Parametry telewizora – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Obecnie przy zakupie zwraca się uwagę głównie na to czy telewizor posiada technologię umożliwiającą odbiór fal o szerokiej dynamice (HDR), czy wyposażony jest w łącza internetowe i złącza HDMI, odpowiadające za transmisję multimediów w jak najwyższej jakości.

Warto zorientować się także, czy dany model wyposażony jest w matrycę LED. Ma to bezpośrednie przełożenie na niższą cenę oraz niskie zużycie energii w porównaniu ze starszą technologią LCD.

telewizory 50 cali

Podsumowanie

Opisywane telewizory to obecnie jedne z najpopularniejszych modeli pod względem przekątnych ekranu. Uniwersalna rozdzielczość, jaką oferują, umożliwia komfortowe spędzanie czasu przed szklanym ekranem.