Opublikowano

Uchwyty do telewizora – co warto o nich wiedzieć?

uchwyty ścienne na telewizor

Telewizory, jak powszechnie wiadomo, są niezbędnym sprzętem w każdym domu, dlatego też warto znaleźć dla nich optymalne miejsce. Inwestując w solidny uchwyt do telewizora bez żadnego większego problemu będzie można zawiesić nowy sprzęt bezpośrednio na ścianie. Oryginalne uchwyty do TV są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż tradycyjne szafki na TV, dlatego też coraz więcej osób korzysta z ich dobrodziejstwa.

uchwyty ścienne na telewizorCo zrobić z wiszącymi kablami?

Największym problemem dla posiadaczy nowoczesnych telewizorów jest oczywiście okablowanie. Na szczęście markowe uchwyty do TV bardzo często wyposażone są w specjalne spinki do kabli, dzięki którym wszystkie przewody będą idealnie przylegać do uchwytu. Podczas remontu mieszkania warto także schować wszystkie kable w ścianie, dzięki czemu znacząco poprawią się walory estetyczne kina domowego.

Jaki odstęp do ściany?

Wieszając nowy telewizor na ścianie warto pamiętać o tym, aby zachować odpowiedni odstęp. Zbyt duży odstęp niestety może zniszczyć wnętrze całego pomieszczenia. Osoby, które mają mniejsze lub większe problemy ze wzrokiem, powinny postawić na uchwyty z możliwością regulacji odstępu.

Montaż uchwytu do TV

Wybierając uchwyt do telewizora warto dokładnie upewnić się, czy posiada on wszystkie niezbędne elementy do montażu. Oprócz samego uchwytu w komplecie powinny znajdować się także specjalne śruby montujące, niewielka poziomica i szablon do wiercenia. Warto także zastanowić się nad dokupieniem zwijarki kabli. Większość uchwytów wymaga wywiercenia przynajmniej 4 otworów w ścianie, dlatego też należy wyposażyć się w porządną wiertarkę. Warto także upewnić się, czy w wierconej ścianie nie ma żadnych kabli.

Na jakiej wysokości zamontować telewizor?

Kluczem do sukcesu jest ustalenie optymalnej wysokości na której zostanie zamontowany telewizor. Bardzo wiele osób ustawia telewizory za wysoko przez co męczy się szyja i kręgosłup. Najlepiej ustawić telewizor na wysokości oczów. Mocowanie telewizorów na niedużej wysokości ma tą zaletę, że można skorzystać z tanich uchwytów statycznych, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.