Opublikowano

Usługi śledcze- Forensic

Samo słowo forensic oznacza zagadnienia związane z kryminalistyką i prowadzenie śledztwa. W Polsce jest ono spotyka także w biznesie, gdyż opisuje usługi związane ze śledztwem w sprawie nadużyć i oszust polskich firm.

Forensic- czyli pomoc dla firm

Przeprowadzane badania pokazują, że przynajmniej 50 procent firm w Polsce doświadcza nadużyć, czyli najzwyczajniej w świecie jest okradana. Jak wiadomo, niemożliwością jest złapanie wszystkich przestępców, tym bardziej, że obecnie większość operacji wykonywane jest przez Internet. Jednak istnieją firmy, które świadczą usługi związane z zapewnieniem bezpieczeństwa danej spółce. Oczywiście najczęściej są to odpłatne usługi, jednak potrafią być naprawdę pomocne. Przede wszystkim dbają one o zachowanie dobrego mienia konkretnej firmy. Jedną z takich usług jest właśnie śledztwo. Na czym to polega? Otóż konkretna firma, która zajmuje się prowadzeniem dochodzenia w sprawie nadużyć firm, zbiera odpowiednie dowody, które następnie przedstawione są właściwym organom. Można także prosić o przeprowadzenie dokładnej analizy danych finansowych, która może pomóc w ujęciu osób odpowiedzialnych za oszustwa.

Informatyka śledcza

Niezwykle pomocna jest tak zwana informatyka śledcza, która za pomocą najnowszych technologii potrafi ustalić miejsce i czas popełnionego oszustwa. Wszelki elektroniczny materiał dowodowy jest odpowiednio zabezpieczany, następnie potem przedstawiany na rozprawie sądowej, która ma pomóc w odzyskaniu dobrego mienia firmy. Właściciele firm, które niestety spotkała krzywda mogą także prosić o zbadanie wszelkich zabezpieczeń i także ich wzmocnienie, aby uchronić system przed kolejnym włamaniem. Zautomatyzowane narzędzia mogą pomóc przy analizie danych, które przedstawione zostaną wyższym organom. Niestety oszustwa w sieci są normalnością i będą cały czas miały miejsce. Jednak można się skutecznie przed nimi chronić, wykorzystując odpowiednie systemy zabezpieczeń. Nadużycia, cyberprzestępczość czy inne oszustwa mogą skutecznie zepsuć dobry wizerunek firmy, dlatego dobrze jest odpowiednio się zabezpieczyć.

Kryminalistyka i śledztwo to zagadnienia związane z ujęciem przestępców. Nic więc dziwnego, że zwrot forensic wykorzystuje się podczas walki z cyberprzestępczością. W takim przypadku również podejmowane są odpowiednie kroki, które mają na celu ujęcie osób odpowiedzialnych za popełnione oszustwa. Wystarczy bowiem znaleźć dobrych specjalistów, którzy oferują usługi śledcze związane z internetowymi przestępstwami i zlecić im wykonanie zadania – oferta www.pwc.pl.