Opublikowano

Apple Watch 7 – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

apple watch 7

Firma Apple od wielu lat wypuszcza na rynek wiele różnych produktów z branży elektronicznej. Należą do nich również inteligentne zegarki. Najnowszym modelem jest Apple Watch 7. Czym cechuje się ten zegarek? Co wyróżnia go na tle poprzedników? O tym właśnie będzie mówił ten artykuł. 

Apple Watch 7 – nowości i ciekawe funkcje

Najnowszy model z serii inteligentnych zegarków firmy Apple wyróżnia się na tle poprzednich generacji kilkoma ciekawymi funkcjami. Pierwszą z nich jest funkcja wykrywania upadku podczas ćwiczeń. Jeśli urządzenie wykryje, że upadliśmy np. podczas biegu, to pojawią się na wyświetlaczu dwie opcje, będziemy mogli zaznaczyć, że nic nam nie jest lub wybrać połączenie alarmowe. Jest to o tyle ciekawe udogodnienie, że często biegamy w terenach pozamiejskich, czasem nawet nie wiemy, gdzie się znajdujemy, a wtedy z pomocą przychodzi Apple Watch 7, który sam określi naszą lokalizację. 

Ważną funkcją, która została dodana do zegarka Apple Watch 7 jest polepszenie systemu automatycznego wykrywania rozpoczynania przez nas ćwiczeń fizycznych. Urządzenie w bardziej wzbogacony sposób zbada nasze parametry podczas wykonywania aktywności fizycznych, pomoże nam zmodyfikować nasze plany treningów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście obie wymienione wyżej funkcje można wyłączyć, jednak dla wielu użytkowników mogą się one okazać najbardziej zachęcającymi do kupna tego urządzenia. 

apple watch 7

Usprawnienie działania inteligentnego zegarka

Oprócz dodania nowych funkcji do Apple Watch 7 twórcy zadbali o generalne usprawnienie działania zegarka, w porównaniu ze wcześniejszymi seriami. Najważniejsze wydaje się być przyśpieszenie procesu ładowania inteligentnego zegarka. Według opisu urządzenia stworzonego przez producenta możemy dowiedzieć się, że Apple Watch 7 będzie ładował się aż o 1/3 czasu szybciej od Apple Watch 6. Należy podkreślić również fakt, że urządzenie będzie potrzebowało zaledwie kilka minut ładowania, żeby monitorować nasze parametry podczas snu trwającego 8 godzin. 

Z mniej istotnych zmian warto wspomnieć te dotyczące trwałości oraz grubości wyświetlacza Apple Watch 7. Ekran nowego smartwatch’a jest bardziej wytrzymały od poprzednich ekranów, ponieważ szkło wyświetlacza jest dwa razy grubsze od szkła w poprzednich modelach serii. Ekran jest także dużo większy (aż o 1/5 w stosunku do poprzedniego modelu). Dodatkowo twórcy urządzenia zadbali o stworzenie nowych tarcz zegara. Można uznać, że tym razem Apple postawiło na bardzo duże zmiany w funkcjach oraz designie zegarka. Jeśli ktoś nie kupował zegarków firmy Apple od wielu lat, to efekt zaskoczenia nowościami może być jeszcze większy. Nowoczesny design i wielkość zegarka sprawiają wrażenie, że nowy Apple Watch 7 jest dużo bardziej stylowy od poprzednich modeli, a przy tym nie traci on nic ze swojej funkcjonalności oraz poręczności. Przy okazji dodane nowe funkcje związane z uprawianiem sportu i odbywaniem treningów. Powodują, że Apple Watch 7 jest nawet bardziej przydatny w codziennym życiu niż pozostałe zegarki tej firmy. Zegarek najlepiej kupić ze sprawdzonego sklepu autoryzowanego przez Apple, np. iSpot.