Opublikowano

Czy warto inwestować w kamery IP zewnętrzne?

Kamery dookoła domu pozwalają spać spokojnie na co dzień wszystkim jego mieszkańcom. Kamery IP zewnętrzne są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Spotyka się je niemal wszędzie. Pozwalają sprawdzić co się działo podczas kradzieży, ale mogą też profilaktycznie odstraszać potencjalnych złodziei i włamywaczy. W większości są wodoodporne i przystosowane do warunków panujących na dworze, więc z powodzeniem mogą strzec domu i przydomowego ogródka.

Funkcje kamer IP zewnętrznych

Nowoczesne kamery są małe i dyskretne, więc nie widać ich zazwyczaj na pierwszy rzut oka. Pozwalają wyświetlać obrazy w czasie rzeczywistym w full HD. Da się również ustawić wskaźnik daty o godziny tak, aby nie było wątpliwości, kiedy działo się dane zdarzenie. Kamery są bardzo czułe i mogą reagować na najmniejszy ruch. Pokazują w sposób wyraźny wszystko, co uda im się zarejestrować wokół domu. Kamery IP zewnętrzne pilnują obejścia niczym najlepszy pies stróżujący.

Kiedy jeszcze przydają się kamery?

Kamery są bardzo przydatnym gadżetem, gdy w okolicy ujawniono serię włamań. Nawet, jeśli złodzieje nie obrali sobie na cel konkretnego domu, często jest tak, że osoby chcące dokonać włamania patrolują okolicę. Kamery mogą zatem nagrać dziwnie zachowujących się przechodniów, którzy zatrzymują się w nietypowych miejscach i wyraźnie przyglądają się domom stojącym w szeregu. Takie nagrania z monitoringu mogą bardzo pomóc policji w wykryciu sprawców. Posiadanie kamer zewnętrznych jest bardzo dobrym pomysłem nawet, jeśli mieszka się w spokojnej okolicy. Nigdy bowiem nie wiadomo, co takiego może się wydarzyć. Kamery zadziałają w niektórych przypadkach prewencyjnie.