Opublikowano

Jak kupić domową drukarkę?

Choć drukarki kojarzą się głównie z pracą biurową, to jednak warto mieć je również w domu. Zawsze bowiem może w najmniej oczekiwanym momencie zajść potrzeba pilnego wydrukowania jakiegoś dokumentu. Z tego też powodu warto mieć domu taki sprzęt. Jak go wybrać, aby służył możliwie najlepiej?

Atramentowa czy laserowa?

Zdecydowanie najważniejszym pytaniem podczas wybierania drukarki do domu, lecz również i do firmy, jest kwestia tego, czy ma to być model laserowy, czy też może atramentowy. Czym się one różnią?
Oczywiście najważniejszą różnicą jest technologia druku, lecz dla zwykłego użytkownika ważniejsze niż sposób drukowania jest to, jak przekłada się to na cenę, wygodę eksploatacji itd. Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o szybkość drukowania, a także ekonomiczność eksploatacji, to polecana jest tu drukarka laserowa. Jeśli jednak ktoś chce mieć tanie, a bardzo dobrej jakości urządzenie, poleca się model atramentowy, który dodatkowo w przypadku droższych wersji, cechuje się rewelacyjną, znacznie lepszą niż w przypadku modelu laserowego jakością wydruku.

Czy warto kupić urządzenie wielofunkcyjne?

Kolejnym bardzo ważnym pytaniem jest to, czy lepiej kupić samą drukarkę, czy też urządzenie wielofunkcyjne. Czym jest taki sprzęt? Jest to połączenie drukarki ze skanerem w jednym urządzeniu. Czy warto się na to zdecydować? Do niedawna wiele osób powszechnie uważało, że urządzenie wielofunkcyjne jest duże, ciężkie i zupełnie nieporęczne. Z tego też powodu rezygnowało z jego zakupu, aby nie zajmować zbyt wiele przestrzeni w okolicy komputera. Dziś jednak, gdy proces miniaturyzacji poszedł naprawdę daleko, urządzenia wielofunkcyjne zupełnie niczym się nie różnią od tradycyjnej drukarki.


Drugą sprawą, na którą bardzo często zwraca się uwagę, jest oczywiście cena. Zwykła drukarka to koszt około 150 do 200 złotych. W przypadku chęci nabycia urządzenia wielofunkcyjnego koszt ten często wzrasta o 50 lub 100 złotych. Nie jest to więc duży wydatek, dlatego też mocno poleca się nabycie tego urządzenia z uwagi na jego znacznie większe możliwości.