Opublikowano

Komputery poleasingowe – czy należy się bać?

Nowy komputer to marzenie niejednego z nas. A kiedy planujemy jego zakup, chcemy aby był jak najlepszy. Parametry muszą być na tyle dobre, żeby nie trzeba było zmieniać go już za dwa czy trzy lata, wraz z pojawieniem się nowego, bardziej wymagającego oprogramowania. Niestety, nie zawsze stać nas na taki wydatek. Solidny, markowy sprzęt swoją ceną bez problemu potrafi przewyższyć naszą pensję, a żyć przecież też z czegoś trzeba. W takiej sytuacji zaczynamy szukać tańszych rozwiązań.

Jednym z nich mogą być komputery poleasingowe. Co dokładnie kryje się pod tym terminem i czym różnią się one od sprzedawanych przez osoby prywatne komputerów używanych?komputery poleasingowe

Leasing jest to, krótko mówiąc, umowa wynajęcia sprzętu, w tym wypadku komputera, w zamian za konieczność płacenia tzw. rat leasingowych. Z opcji tej korzystają głównie przedsiębiorcy, ponieważ jest to dla nich opłacalne finansowo. Kiedy umowa leasingu dobiega końca, komputer wraca z powrotem do producenta lub przedsiębiorstwa leasingowego. Najczęściej zostaje później wystawiony na sprzedaż pod określeniem komputera poleasingowego.

Nie da się więc ukryć, że jest to sprzęt używany. Jego zakup różni się jednak od transakcji z osobą prywatną. Przede wszystkim, komputery poleasingowe od Pro4IT przechodzą staranną kontrolę stanu technicznego przed wystawieniem na sprzedaż. Sprzedawca musi poinformować nas o wszelkich uszczerbkach, które znajdzie. Oprogramowanie zostaje przeinstalowane, a na całość najczęściej dostajemy solidną gwarancję.
Sprawia to, że zakup komputera poleasingowego jest zakupem o wiele bezpieczniejszym, niż zakup używanego sprzętu od sąsiada.