Opublikowano

Monitory poleasingowe – najlepszy sprzęt dla początkujących grafików

Osoby, które uczą się dopiero grafiki komputerowej, bardzo często muszą wydać sporo pieniędzy nie tylko na drogie oprogramowanie, ale również na wysokiej klasy monitory, które zaprojektowane zostały właśnie z myślą o profesjonalnych grafikach. Niestety nie każdego stać na nowy markowy sprzęt, dlatego też z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się poleasingowa sprzedaż sprzętu IT.

Monitory poleasingowe do zadań specjalnych

Wydajne monitory poleasingowe to dla grafików główne narzędzie pracy. Osoby, które pracują w branży IT przed monitorem spędzają od 8 do 12 godzin dziennie, dlatego też monitory muszą zapewnić wysoki komfort pracy i co najważniejsze nie mogą męczyć wzroku. Producenci produkują coraz doskonalsze monitory, ale niestety ich ceny cały czas idą w górę. Na szczęście dzięki sprzedaży poleasingowej można nabyć wysokiej jakości sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie.

Matryca IPS

Osoby, które profesjonalnie podchodzą do pracy grafika, powinny rozglądać się za monitorami poleasingowymi z matrycami IPS albo AH-IPS, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Matryce tego typu charakteryzują się doskonałym odwzorowaniem kolorów. Niestety tanie monitory bardzo słabo odwzorowują kolory, dlatego też projekty mogą różnić się po wydrukowaniu od tych na monitorze. Nowoczesne matryce IPS umożliwiają także prawidłowe wyświetlanie 24-bitowego koloru bez konieczności korzystania z ditheringu albo wielu innych metod interpolacji barw.