Opublikowano

Nie wiesz jaką drukarkę kupić? Ten artykuł ci pomoże

Wybór drukarki może nastręczyć wiele problemów, jednakże dzięki temu artykułowi można dowiedzieć się na co zwracać uwagę podczas kupna drukarki do domu. Wybór drukarki zależy między innymi od potrzeb kupującego oraz zasobności jego portfela, można kupić też urządzenia wielofunkcyjne czyli skaner i drukarkę w jednym.

Dla kogo drukarka laserowa?

Tego typu drukarka jest droższa, jednakże podczas używania jej koszty będą mniejsze, aniżeli używanie drukarki z atramentem. Drukarka laserowa wykorzystuje tonery, chociażby takie jak tonery i bębny do Brother MFC-L2700DN. Do zalet tego typu drukarek można zaliczyć też dużą wydajność, szybkość drukowania, dość dobrą jakość druku, jednak raczej tekstu. Zatem na zakup tej drukarki powinny zdecydować się osoby, które drukują sporą ilość dokumentów, a nie zdjęć.

Dla kogo drukarka atramentowa?

Drukarka atramentowa jest dobra do drukowania zdjęć, grafiki i, naturalnie, tekstów też, ale robi to wolniej niż drukarka laserowa. Z tego powodu jeśli jest wymagana duża wydajność w drukowaniu lepszym rozwiązaniem będzie zakup drukarki laserowej. Drukarka atramentowa ma wyższe koszty eksploatacji, aniżeli laserowa. Zaletą tej drukarki jest to, iż może ona drukować jednocześnie w kolorze i w czerni – w zależności od zakupionego tuszu, czego nie można zrobić w przypadku drukarki laserowej. Ponadto drukarka atramentowa ma niższą cenę oraz niższy poziom hałasu.