Opublikowano

Niepozorny monitor zbawieniem dla gracza

monitor

Z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że nie istnieje świat komputerów osobistych bez monitora. Tym bardziej świat gier komputerowych, które mają miliony, a może nawet miliardy fanów na całym świecie.
Monitor komputera jest niejako bramą do innego świata, świata gier, dobrej jakości produkty znajdziemy w sferis.pl/monitory-2070, gdzie każdy może być tym kim chce.

monitorKiedy w Polsce pojawiły się pierwsze komputery domowe, odpowiednikiem dzisiejszych monitorów były zwykłe telewizory. To właśnie do nich podłączało się „serce” w postaci jednostki centralnej lub ulubionego urządzenia wszystkich hipsterów, hit lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Commodore, ewentualnie Atari.

Późniejszy monitor kineskopowy zrewolucjonizował rynek komputerów osobistych. Ekran tego urządzenia pozwalał graczom na dużo więcej aniżeli telewizor. Dobra grafika, głębia czerni, w końcu odzwierciedlenie szczegółów dawały ogromną przyjemność grania. Koneserzy gier z lat dziewięćdziesiątych po dziś dzień korzystają z tego typu monitorów, bowiem uważają kolejne unowocześnione już ekrany za zbyt niedoskonałe. Czy aby na pewno?

Po monitorach kineskopowych przyszła era LCD. Te bardzo nowoczesne urządzenia są dużo bardziej oszczędne od swoich starszych „braci”, różnią się od nich również mniejszymi gabarytami i możliwościami. To dzięki monitorowi LCD możliwe jest przetwarzanie obrazu w wysokiej rozdzielczości, oglądanie filmów w 3D, a nawet 4K. LCD dało nowe możliwości graczom. Dzięki dużej przekątnej ekranu sięgającej nawet 34 cali i więcej, gracz ma większe pole widzenia. W najlepszych modelach monitorów, matryca dodatkowo jest nieznacznie zakrzywiona, co daje osobie siedzącej przed nią wrażenie otoczenia obrazem. Ta technologia z całą pewnością zrewolucjonizowała rynek gier komputerowych z czego najbardziej zadowoleni powinni być sympatycy tego sposobu spędzania wolnego czasu.

W ostatnich dwóch dekadach zwykły monitor komputerowy zmienił się nie do poznania, odkrywając przed użytkownikiem nowe, nieznane wcześniej możliwości. Być może za kilka kolejnych lat producenci zaskoczą nas jeszcze bardziej, prezentując jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia.