Opublikowano

Czy warto regenerować tonery?

skup zużytych tonerów

Tonery stosowane są niemal we wszystkich urządzeniach takich jak drukarki oraz kserokopiarki. Do wielu współczesnych modeli drukarek istnieją zamienniki oryginalnych tonerów, które działają równie dobrze co oryginały, jedna są często nawet o połowę tańsze.

Napełnianie i skup tonerów

Chociaż wielu producentów głośno apeluje o to, aby nie kupować zamienników tonerów do drukarek, to jednak w dalszym ciągu wiele osób nie za bardzo ostrzeżenia te przyjmuje do wiadomości. Swoje ostrzeżenia argumentują gorszą jakością i niebezpieczeństwem uszkodzenia sprzętu. Jednak jak się okazuje w rzeczywistości, stosowanie zamienników wcale nie odbija się negatywnie na stanie urządzenia, pod warunkiem oczywiście, że zamiennik pochodzi z pewnego i sprawdzonego źródła. Poza korzystaniem z zamienników, jeśli konstrukcja urządzenia daje taką możliwość wiele osób korzysta z możliwości napełniania tonerów, co również jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego.

Regeneracja tonerów

Regeneracja tonerów to rozebranie oryginalnego pojemnika na części, odpowiednie jego wyczyszczenie i oczywiście ponowne założenie w miejsce, z którego został usunięty. Czynność ta wykonywana jest niemal przez każdy skup tonerów – https://www.doktortusz.pl/skup-tonerow, który regenerację traktuje często jako dodatkową usługę w swojej ofercie. Jeśli cały układ jest zużyty w stosunkowo niewielkim stopniu, jest po prostu uzupełniany nowym tonerem i umieszczany w miejscu docelowym. Natomiast w przypadku nieco większego zużycia może się okazać, że konieczna będzie wymiana wielu części, dzięki którym w drukarce toner pracuje zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Dopiero po sprawdzeniu prawidłowości funkcjonowania układu toner może zostać uzupełniony.