Opublikowano

Poleasingowy laptop HP, czy to się opłaca?

laptopy poleasingowe hp


Kupowanie sprzętu po okresie leasingu wielu osobom wydaje się być ryzykowne, z racji tego, że są to produkty nieobjęte gwarancją producenta i mają za sobą pewien okres używania. Nic bardziej mylnego! Na przykład poleasingowe laptopy HP to często bardzo dobra okazja do tego, by kupić wysokiej jakości sprzęt w korzystnej cenie.

Kto był wcześniejszym użytkownikiem?

Leasing jest formą zarezerwowaną dla działalności gospodarczych i jako forma finansowania daje określone korzyści podatkowe dla przedsiębiorcy. Po okresie leasingu, który w przypadku elektroniki wynosi zwykle maksymalnie do 36 miesięcy, leasingobiorca ma możliwość wykupienia sprzętu i zostawienia go w firmie lub zwrotu do leasingodawcy, w celu wymiany na nowszy komputer. Takie komputery trafiają następne na rynek jako poleasingowe. Wielokrotnie zdarza się, że przedsiębiorcy biorą w leasing sprzęt z najlepszymi parametrami, by odliczyć, jak najwięcej podatku i jeśli tylko masz okazję zakupić taki komputer, to warto mu się przyjrzeć.

Łatwy serwis, dostępność części i dobre parametry

Weźmy pod uwagę np. poleasingowe laptopy HP od At Outlet. Ich jakość wykonania i dobre parametry sprawiają, że nawet po trzech latach taki komputer potrafi się świetnie nadawać, chociażby do użytku domowego. Do najbardziej zużywalnych elementów z biegiem czasu należy zaliczyć baterię, którą dość łatwo i tanio w większości modeli można wymienić. Poza tym jeśli taki laptop HP jest wyposażony w procesor intel i7 w połączeniu z dyskiem SSD i 16GB ram, to nawet po 2-3 latach używania nadal oferuje dużą wydajność. Dużą zaletą laptopów HP jest też dostępność części zamiennych, gdy będą potrzebne. Bez większego problemu można zakupić zarówno matryce, jak i zawiasy lub części obudowy, więc taki sprzęt jest bardzo łatwy i tani w serwisie.