Opublikowano

Telewizor 40 cali – wielkość uniwersalna

40LFN120D_front_bg-1024x645

 Wydawałoby się, że popularność internetu i serwisów streamingowych spowoduje, że oglądanie telewizji będzie niepopularne, ale okazuje się, że jest odwrotnie. Telewizory na dobre zagościły w naszych mieszkaniach. Rozmiar ekranu telewizora jest zazwyczaj najważniejszym czynnikiem, którym sugerujemy się przy wyborze podczas jego zakupu. Wymiary telewizora powinny zawsze określane także wielkością pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Telewizor 40 cali Manta sprawdzi się w średniej wielkości salonie lub sypialni.

Jak mierzyć cale telewizora?

Specyficzna konstrukcja płaskich, bezramkowych telewizorów sprawia, że modne są coraz większe rozmiary telewizorów. Symbol cala określa w telewizorze długość przekątnej ekranu. Jeden cal odpowiada około 2,5 cm. Długość przekątnej determinuje szerokość i wysokość urządzenia. Przed kupnem telewizora trzeba wziąć pod uwagę:

 – wielkość i charakter wnętrza,

 – miejsce, gdzie będzie znajdował się telewizor, stojące czy wiszące,

 – technologię ekranu.

Telewizor powinien być umieszczony na odległość dwóch trzecich przekątnej od odbiorcy, dlatego telewizor 40 cali jest optymalnym wyborem do średniej wielkości pomieszczeń.

W jakim miejscu ustawić telewizor?

Trzeba wziąć pod uwagę rozdzielczość ekranu, jest to ważne, aby znaleźć prawidłowe miejsce dla telewizora. Jeśli posiada on ekran Full HD, na każdy cal przekątnej musi przypadać 4,2 cm odległości od oglądającego:

 – telewizor 32 cale, odległość 1,2 m,

 – telewizor 40 cali, odległość 1,5 m,

 – telewizor 50 cali, odległość 1,9 m.