Opublikowano

Telewizory Samsung – co warto wiedzieć o rozdzielczości?

telewizory samsung

Dla większości osób rozdzielczość ekranu jest jednym z najważniejszych parametrów telewizorów Samsung, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. To właśnie wartość podawana w pikselach informuje użytkowników, ile pikseli znajduje się w poziomie i pionie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto postawić na telewizory z dużą rozdzielczością i które modele są najpopularniejsze.

Telewizory HD Ready

W dzisiejszych czasach standardem są telewizory Samsung HD, które pracują w rozdzielczości 720 pikseli. Na półkach sklepowych można spotkać modele LCD i LED, które oferują tryb 1366×768 albo 1280×720. Niektórzy producenci mają także telewizory 1024×768, ale są one rzadkością. Telewizory tego typu są doskonałą propozycją dla tych osób, które korzystają z naziemnej telewizji cyfrowej albo często oglądają filmy na DVD.

telewizory samsungModa na Full HD

Od bardzo wielu lat w Polsce jest duża moda na telewizory Samsung Full HD, które oferują zdecydowanie wyższy poziom jakości obrazu, niż powyżej opisana technologia HD Ready. Telewizor Samsung Full HD zapewnia rozdzielczość na poziomie 1920×1080 pikseli. Pamiętać należy jednak o tym, że zwykła telewizja cyfrowa nie oferuje oczywiście takiego sygnału. Jest to doskonały wybór dla tych osób, które chcą oglądać filmy na nośnikach Blu-ray albo grać w gry na konsolach nowej generacji.

Telewizory 4K

Najbardziej wymagający kinomani mogą pozwolić sobie na zakup telewizorów 4K, które oferują najlepszą rozdzielczość. Warto wspomnieć jednak o tym, że jest to technologia przyszłości. W dzisiejszych czasach bardzo mało jest programów, które oferują tak wysoką rozdzielczość. Nowoczesne telewizory Samsung 4K są najlepszym wyborem dla tych osób, które korzystają z serwisów VOD albo Smart TV, sprawdź już teraz je na https://www.sferis.pl/telewizory-2096/sklep-samsung. Magiczna rozdzielczość 3840×2160 pikseli robi naprawdę duże wrażenie zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę powyżej opisanych konkurentów. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że bardzo wiele firm pracuje także nad technologią 8K, która ma zaoferować jeszcze większą rozdzielczość ekranu.