Opublikowano

Jaki komputer do domu?

komputery stacjonarne

W obecnych czasach komputer znajduje się niemal w każdym domu. Jest to bowiem sprzęt obecnie na tyle tani, iż stał się dostępny dla każdego. Pytanie tylko jaki komputer wybrać? Nie jest to bowiem takie proste. Oto kilka zasad jakimi należy kierować się kupując komputer do domu?

Komputer w domu może być używany do wielu rzeczy. Może być to obsługa programów biurowych, może być to zwykłe przeglądanie internetu albo oglądanie filmów. Wybierając komputer do domu należy dokładnie zastanowić się nad tym do czego komputer będzie używany. Od tego zależy jakie podzespoły zostaną wybrane do komputera.

Komputery stacjonarne składają się z kilku podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest oczywiście procesor. Jeśli komputer w domu używany ma być jednie do podstawowych czynności takich jak przeglądanie internetu to śmiało można powiedzieć, iż zdecydowanie wystarczy procesor dwurdzeniowy. Taki procesor bez problemów poradzi sobie z codzienną pracą na komputerze.

komputery stacjonarneIstotnym elementem w każdym komputerze jest także karta graficzna. Niezależnie czy jest to laptop czy komputer stacjonarny. Jeśli komputer nie będzie służył do gier to absolutnie wystarczy karta graficzna o pamięci 2GB. Taka karta jest wystarczająca do przeglądania stron internetowych.

Kompletując komputer stacjonarny nie można oczywiście zapomnieć o pamięci operacyjnej lub skorzystać z gotowych zestawów jak te https://www.sferis.pl/komputery-stacjonarne-2078. Jest to obok procesora najważniejszy element w każdym komputerze. Jaka pamięć operacyjna będzie wystarczająca? W przypadku komputerów do użytku domowego śmiało można stwierdzić, iż pamięć operacyjna o pojemności 5 GB zdecydowanie wystarczy.

Nie można oczywiście zapomnieć o dysku twardym. Nie musi być to oczywiście dysk o dużej pojemności. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań, jednak w przypadku komputerów domowych nie jest to najważniejszy czynnik.