Opublikowano

Nowoczesne karty zbliżeniowe – co warto o nich wiedzieć?

Technologia zbliżeniowa wbrew pozorom nie jest tylko gadżetem dla miłośników nowych technologii i wszelkich nowinek elektronicznych. W dzisiejszych czasach jest bardzo duży boom na płatność bezdotykową, która jest bardzo bezpieczną, szybką i wygodną formą płatności. Płatność zbliżeniowa może odbyć się nie tylko za pomocą zwykłej karty zbliżeniowej, ale również za pomocą telefonu komórkowego.

Nie tylko płacenie

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale w dzisiejszych czasach karty zbliżeniowe Unicard wykorzystywane są nie tylko do płacenia za różnorodne towary i usługi. Specjalny mikroprocesor na karcie zbliżeniowej pozwala łączyć funkcję płatniczą z wieloma innymi funkcjami. Coraz więcej banków wprowadza karty zbliżeniowe połączone z biletem miejski. Dzięki takiemu rozwiązaniu jednej karty plastikowej jest mniej w portfelu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także karty szkolne, które służą nie tylko do płacenia, ale również do kontrolowania osób wchodzących i wychodzących ze szkoły. Zastosowań wykorzystujących technologię zbliżeniową jest naprawdę bardzo wiele.

Płatność zegarkiem, breloczkiem i telefonem

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm umożliwia swoim klientom płacenie nie tylko kartą zbliżeniową. Oprócz popularnych telefonów z modułami NFC, warto wspomnieć także o specjalnych breloczkach, zegarkach, a nawet pluszakach, które umożliwiają zbliżeniową płatność. Gadżety umożliwiające płacenie zbliżeniowe są doskonałym pomysłem na udany prezent.