Opublikowano Dodaj komentarz

Nowoczesne karty zbliżeniowe – co warto o nich wiedzieć?

Technologia zbliżeniowa wbrew pozorom nie jest tylko gadżetem dla miłośników nowych technologii i wszelkich nowinek elektronicznych. W dzisiejszych czasach jest bardzo duży boom na płatność bezdotykową, która jest bardzo bezpieczną, szybką i wygodną formą płatności. Płatność zbliżeniowa może odbyć się nie tylko za pomocą zwykłej karty zbliżeniowej, ale również za pomocą telefonu komórkowego.

Nie tylko płacenie

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale w dzisiejszych czasach karty zbliżeniowe Unicard wykorzystywane są nie tylko do płacenia za różnorodne towary i usługi. Specjalny mikroprocesor na karcie zbliżeniowej pozwala łączyć funkcję płatniczą z wieloma innymi funkcjami. Coraz więcej banków wprowadza karty zbliżeniowe połączone z biletem miejski. Dzięki takiemu rozwiązaniu jednej karty plastikowej jest mniej w portfelu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także karty szkolne, które służą nie tylko do płacenia, ale również do kontrolowania osób wchodzących i wychodzących ze szkoły. Zastosowań wykorzystujących technologię zbliżeniową jest naprawdę bardzo wiele.

Płatność zegarkiem, breloczkiem i telefonem

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm umożliwia swoim klientom płacenie nie tylko kartą zbliżeniową. Oprócz popularnych telefonów z modułami NFC, warto wspomnieć także o specjalnych breloczkach, zegarkach, a nawet pluszakach, które umożliwiają zbliżeniową płatność. Gadżety umożliwiające płacenie zbliżeniowe są doskonałym pomysłem na udany prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *