Opublikowano

Monitory lotów dla bezpieczeństwa pasażerów

monitor lotów eizo

Rozwiązania, które umożliwiają bezpieczną kontrolę ruchu lotniczego są elementem infrastruktury krytycznej. Monitory wykorzystywane w naziemnych stacjach obsługi i wieżach kontrolnych, powinny charakteryzować się wysoką rozdzielczością, dlatego, że analiza obrazu w takich miejscach ma kluczowe znaczenie w odniesieniu do bezpieczeństwa.

Precyzja i ułatwienie pracy

Monitory lotów dla ośrodków kontroli ruchu lotniczego muszą wyświetlać obraz z dużą precyzją i odznaczać się niezawodnością. Niektóre monitory posiadają  przekątną 57,5, która pozwala na wyświetlanie danych w wysokiej rozdzielczości, tylko na jednym ekranie, i dają obraz bez utrudniających widok ramek, które występują nieraz na stacjach roboczych, używających jednocześnie wielu monitorów. Na dodatek, wszystkie informacje pomocnicze wyświetlane mogą być na jednym ekranie naraz, dzięki specjalnemu rozwiązaniu pozwalającemu sterować sygnałem. Daje to kontrolerom możliwość łatwego zapoznawanie się ze wszystkimi danymi skumulowanymi w jednym miejscu, a nie na kilku monitorach.

monitor lotów eizo

Monitory z klarownym obrazem

Monitor lotów (https://alstor.pl/produkty/monitory-do-kontroli-ruchu-lotniczego/) jest przydatnym urządzeniem, które umiejscowione jest w wieżach kontrolnych i stanowiskach naziemnej obsługi, na niemal wszystkich istniejących lotniskach. W trakcie lądowania warto mieć w pamięci, że bezpieczeństwa pasażerów pilnują przemyślane rozwiązania, sprawiające, że wyświetlany obraz jest klarowny i pozwala na dokonywanie decyzji, które okażą się właściwe. Specjalistyczne monitory to gwarancja bezpieczeństwa.